KDE: Brněnská 34, Prostějov (Follow Yoga).
KDY: 25.-26.3.2023, So 9:30 - 17:00 hod, Ne 9:30 - 17:00 hod. Přestávka na oběd.

KURZOVNÉ: 3999 Kč. Absolventi obdrží certifikát o absolvování se jménem účastníka, výukové video a přístup k materiálům na webu ke stažení.

Sleva 30 % - kurzovné 2799 - studenti, rodiče na RD, penzisté, invalidé.

Sleva 50 % - kurzovné 1999 - pro poprvé opakující.

Dalších 10 % - sleva pro členy spolku ZYQ ČR (sleva se sčítá s dalšími slevami).

ZÁVAZNÉ PŘIHLÁŠENÍ: Závazným přihlášením je uhrazení zálohy tisíc korun (nebo celého kurzovného na účet uvedený níže nebo online kartou zde). Doplatek je možný v hotovosti na místě. Platbu lze zaslat na číslo účtu u mBank:

670100-2200644029/6210 VS: 12131122 Do zprávy pro příjemce prosím uveďte jméno a příjmení.

S SEBOU: S sebou si prosím vezměte přezůvky bez vysokých podpatků a pohodlné, volnější oblečení, ideálně z přírodních materiálů.

Kurz je určen pro úplné začátečníky bez jakýchkoli zkušeností a znalostí. Účastníci se naučí pokročilé cviky, které jsou čínskými mistry postupně odtajňovány teprve od konce 20. století. Naučíte se jak efektivně zlepšovat zdraví a vitalitu, zvyšovat množství energie, posílit imunitu a dosáhnout dlouhověkosti, bez komplikovaných a náročných cviků a pohybů. Cviky odstraňující bolesti zad, posilující paměť, ale především cviky skutečně doplňující životní energii. Naučíte se také uvolnit, utišit mysl a odstranit stres. Sáhnete si na energii a začnete ji sami vnímat. Cvičení není fyzicky náročné a cvičit lze i doma nebo v kanceláři - v sedě, ve stoje, při chůzi, v leže...

 

LEKTOR: Bc. Petr Kochlík

- profesionální učitel qigongu a kouč

- autor časopisových článků o qigongu

- autor českého překladu knihy Čung-jüan čchi-kung,

- osobní žák prof. Xu Mingtang, hlavy školy, kterým je oprávněn k výuce I.-III. st. ZY Qigong a vedení retreatů

- absolvent Beijing Medical Research Kundawell Institute,

- spolupracuje s pražskou klinikou čínské medicíny Inspirita, a s CK iWalker na výpravách do Asie,

- 27 let zkušeností s praktikováním qigongu,

- 14 let zkušeností s výukou ZY Qigong,

- zakladatel a předseda ZYQ ČR.


Další informace o kurzu I. stupně:

Cvičení odstraňuje únavu, stres, bolesti zad, harmonizuje činnost orgánů a organizmu jako celku, zvyšuje imunitu, reguluje krevní tlak, zlepšuje mentální schopnosti, paměť a také omlazuje a vede k dlouhověkosti. Cvičení je celostní - pomáhá fyzickému tělu, rozvíjí energetický systém a utišuje mysl.

Cvičení není náročné fyzicky ani na zapamatování, lze jej přizpůsobit i nemocným a hendikepovaným. Mnoho cviků a vyučovaných technik lze nepozorovaně provádět i během pracovního dne, ve stoje, v sedě, v leže, nebo při chůzi a při sportu.

První stupeň je zaměřen zejména na zdraví a vitalitu fyzického těla a rozvoj předpokladů pro dlouhověkost. Cílem je být zdravý, bez bolestí a cítit se dobře ve svém těle. Další stupně se více vztahují k mysli, emocím... a stále jemnějším rovinám.

Čtyři přípravné cviky využívají jednoduchý, pomalý pohyb pro uvolnění těla, působí však také na úrovni energetické a úrovni mysli.

Hlavní cviky nevyžadují žádný pohyb, patří mezi vyšší úrovně qigongu a využívají zcela jiné principy než běžně známá cvičení nebo sport. Naučíte se nabírat energii a využívat ji pro sebe i druhé. Kromě nabírání energie qi (čchi) je velmi cenná především možnost doplňovat tzv. esenci jing (ting), která udržuje tělo v dobré formě i ve vysokém věku.

Techniky školy Zhong Yuan Qigong (中原氣功, Čung jüan čchi-kung), byly v Číně známy již před více než 7000 lety. Až do konce 20. století však patřily mezi tajné znalosti. Metody výuky ve škole ZY Qigong jsou zcela odlišné od výuky třeba v taiji a u běžně známých cviků qigongu (čchikungu) a umožňují studentům rychleji pochopit podstatu technik, a především získat vlastní zkušenosti a dovednosti v práci s životní energií. Lektor využívá tyto specifické metody výuky pro co nejrychlejší pokrok účastníků kurzu. Tyto metody výuky fungují i při cvičení online

Lektor: Bc. Petr Kochlík

Profesionální učitel qigongu, který studuje od roku 1995. Je oprávněn učit I.-III. stupeň a vést retreaty, IV. stupeň vyučuje pouze prof. Xu Mingtang (Sü Ming-tchang). Absovoval studijní pobyty v Shaolinu a v Beijing Medical Research Kundawell Institute (studium Image Medicine, ročník 2016/2017) a také výuku v Lotyšsku, Maďarsku, Německu, na Slovensku, v Kazachstánu, Rusku... Předseda spolku Zhong Yuan Qigong ČR, autor českého překladu knihy Čung-jüan čchi-kung, spolupracovník kliniky tradiční čínské medicíny Inspirita v Praze, vyučuje qigong po celé ČR. Osobní žák hlavního představitele školy ZY Qigong, prof. Xu Mingtang, který je mj. ředitelem amerického institutu "Kundawell" v Seattlu, ředitelem Pekingského lékařského výzkumného ústavu "Kundawell" a místopředsedou Světové akademické společnosti lékařského Qigongu.